Placeholder

Про ОДУМ


ОДУМ, як організація молодого українського покоління, має завданням бути спадкоємцем і продовжувачем ідей своїх батьків, що в умовах чужинецького поневолення століттями зберігали свою культуру, а в наш час створили свою національну державу, щоб у ній забезпечити своєму народові національні й людські права. Тому молоді має бути прищеплена пошана до минулого нашого народу і любов до всього рідного.

Добрі традиції українського народу треба зберігати, а також плекати національну культуру, зосереджуючи всі зусилиля навколо різних ділянок нашого загальногромадського, культурного й церковно-релігійного життя. Бо тільки таким способом зможемо забезпечити наші життєві інтереси, як окремої етнічної групи тепер, і бути корисними в боротьбі рідного народу за свободу в майбутньому.

Треба навчити молодь любити все своє: мову, звичаї, церкву, обряди, славне минуле, щоб вона почувала себе гордою з приналежности до великого понад сорок мільйонового народу з своєю тисячолітньою історією й культурою. Щоб вона могла з гордістю казати, що вона українського походження, а її знання про країну своїх батьків та її історію це підтверджували. Коротко кажучи: треба виховати молодь на свідомих громадян, що знають і розумхють свої завдання і обов’язки супроти країни своїх батьків, яку ті змушені були покинути.

Як має працювати філія ОДУМ-у, Олекій Коновал, Порадник Одумівця ст 255


Gallery

View our photos and videos from events, activities, fundraisers and volunteering events.

See Our Gallery

Sign up for our Quarterly Newsletter

Stay in-the-know with news updates from ODUM Chicago and other affiliated organizations.